КРАЉИЦА ЕЛИЗАБЕТА ДРУГА У МЛАДОСТИ: Како је изгледала на почетку владавине (ФОТО)
БРИТАНСКА краљица Елизабета Друга преминула је у 96. години у дворцу Балморал у Шкотској, где се налазила од јула на одмору.

Фото: Танјуг АП
Краљица Елизабета Друга рођена је 21. априла 1926. године.
Престолонаследница је постала 1936. године, када је њен отац Џорџ Шести постао британски краљ.
На престо је дошла 1952. године после смрти њеног оца краља Џорџа Шестог, а крунисана је годину дана касније, 2. јуна 1953. године у Вестминстерској катедрали у присуству седам хиљада гостију. Церемонија крунисања била је први масовни догађај који је директно преношен на телевизији.
Препоручујемо

ЧАРЛС ЈЕ НОВИ КРАЉ: Ко је све био у реду за наследство на британском трону?
08. 09. 2022. у 20:17

ЧУДЕСАН ЖИВОТ ЕЛИЗАБЕТЕ ДРУГЕ: Владарка која је посетила највише земаља на свету
08. 09. 2022. у 20:25

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве
НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".
06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!
У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.
06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (2)