ВУЈОВИЋ: Оваква постројења доводе до смањења емисија загађења
ПОСТРОЈЕЊА за одсумпоравање димних гасова су од кључног значаја за редукцију загађења, које долази из термоелектрана, јер доприносе да се емисија сумпор-диоксида сведе на минимум. Изградња оваквих система приближава Србију ЕУ стандардима.
Фото: Архива
Ово је поручила министарка животне средине Ирена Вујовић, после обиласка првог система за одсумпоравање димних гасова, који је изграђен у Термоелектрани "Костолац Б".
- Оваква постројења доводе до смањења емисија загађења, па је у једном блоку количина сумпор диоксида смањена 115 пута, а у другом око 40 пута - додала је Вујовић.
- Постројење је урађено по свим европским стандардима и има све потребне сагласности нашег министарства. Смањење загађења из старих и великих постројења у складу је са Националним планом за смањење емисија (НЕРП) који је Влада усвојила прошле године.
Препоручујемо
Изградња гасовода и модернизација енергетске инфраструктуре „Градске чистоће“
19. 12. 2025. у 14:00
ПУТИН О НИС-У: Знамо шта се догађа - надам се да ћемо наћи потребно решење
19. 12. 2025. у 12:22
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита
ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.
18. 12. 2025. у 16:38
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
ВИДИТЕ СНИМАК - ШУТИРАЈУ ГА: Вујадин Савић нападнут у Београду - усред тржног центра (ВИДЕО)
БИВШИ фудбалер Црвене звезде наводно је нападнут у једном тржном центру у Београду.
18. 12. 2025. у 22:08
Коментари (0)