ЗАШТО ЈЕ ПОСКУПЕЛО УЉЕ? На цену утиче неколико фактора
08. 04. 2021. у 18:41
ЦЕНЕ сунцокретовог уља у Србији расту, а ако буде повећања цена које немају економско оправдање, држава има начин да интервенише, рекао је Урош Кандић, државни секретар у Министарству трговине, туризма и телекомуникација.
Poskupelo je zato što je Americki investicioni fond kupio iskon uljaru?
Ulje koje je pre tri meseca prodavano po ceni od 110 dinara za litar, pravljeno je od iste sirovine kao i ovo što se danas prodaje za 180 dinara za litar. Dakle, realan razlog za poskupljenje ne postoji. U stvari, postoji, a to su debele gladne guzice trgovaca. Uzgajivači suncokreta mogu samo da pomru od muke koju izaziva sića kojom om je sirovina plaćena.
U nemackoj Litar suncokretovog ulja kosta 1 Euro. Da ne govorimo o vecim troskovima proizvodnje i distribucije. Osnovne zivotne namirnice bi trebalo da Budu pod drzavnom kontrolom.
Kakvi bre faktori ,klasično bahacenje koje dopustila država da u Nemačkoj gde je standard 5 puta veci nego kod nas ulje se krece od 90 centi a kod nas od 145 dinara ili 1,20 sramota za državu.
Poskupelo je jer su jesenas kupili suncokret džabe!!!
Na sve strane otimaju kao pomanitali, prosto se utrkuju ko ce vise
U Nemackoj je ulje jeftinije nego u srbiji a plata je deset puta veca,sramota drzavo,cene evropske a primanja Kambodze.U Svajcarskoj gorivo ista cena kao kod nas a plate 20 puta vece..Magija je pretiveti u Srbiji
Mnogo pričaju a ništa rekli nisu... Ako se vodimo onim što su rekli to znači da radnici treba kolektivno da stupe u štrajk i zahtevaju veće plate jer radna snaga je takođe berzanska roba. U vreme kad cene rastu a plata ostaje ista uz to država ne preduzme ništa šta reći inflacija i obezbeđivanje i onako male kupovne moći ili nesposobnost nadležnih da zavedu red...
Savović kaže da Srbija proizvodi relativno malo suncokreta u odnosu na velike svetske proizvođače, ali sasvim dovoljno da se pokriju sve domaće potrebe i da ostane dovoljno za izvoz. Zasto uvozimo SKUPLJE ulje, pa u prodaji poravnamo cene domaceg sa tim uvoznim? Ko i zasto pravi ekstra profit na racun gradjana i poljoprivrednika, od kojih je sirovina kupljena po niskim cenama?
Ama poskupelo je sve!!! Ulje je najmanji problem!!!
A šta je sa ostalim proizvodima koji su poskupeli. Uporedite , ljudi, cene od prošle godine u ovo vreme i sada. Pa to nije normalno!!!
Повезане вести

НА КУТИЈИ ЈАГОДА - У КЕСИЦИ АРОМА: Чајеви "Фруктуса" и "Јумиса" садрже плодове само у траговима, некад свега један одсто
КУПЦИ који сматрају да пију чај од воћа које је нацртано на кутији могу бити у великој заблуди, јер произвођачи ових напитака на амбалажу стављају слике бруснице или дивље трешње, чак и када се у кесицама налази свега један одсто тог воћа!
25. 03. 2021. у 11:14

КИФЛА ХЛЕБУ ДРЖИ ЦЕНУ: "Новости" истражују - колико кошта векна две године након укидања уредбе о ограниченој цени
ПОЛА килограма белог хлеба, који је некада био познат под именом "сава", још кошта исто као и пре две године, када је Влада укинула уредбу о његовој обавезној производњи и ограниченој цени.
18. 03. 2021. у 15:33

ЕНИГМА ДЕКЛАРАЦИЈЕ НА ТЕГЛИ: Французи пакују пољске печурке које увозимо из Мађарске!
РЕШАВАЊЕ енигме - одакле су печурке, својеврсни задатак који је поставила организација потрошача "Ефектива", изазвало је бројне коментаре на друштвеним мрежима.
18. 03. 2021. у 10:26

ЖАЛБА ТРГОВЦУ, А НЕ СЕРВИСУ: Потрошачи скупо плаћају незнање о својим правима током периода обавезне гаранције
КАДА у року од две године од куповине дође до било каквог квара, због кога производ више не може да се користи с основном наменом, потрошач има право да ту робу замени.
11. 03. 2021. у 11:12
Најновије из рубрике

МОСКВА СЕ СВРСТАЛА МЕЂУ ВОДЕЋЕ СВЕТСКЕ МЕТРОПОЛЕ ПО ЕКОНОМСКОЈ МОЋИ: Ево који град је на првом месту
ЕКОНОМИЈА Москве по паритету куповне моћи заузима друго место у свету, одмах иза Њујорка, истакао је председник Руске Федерације Владимир Путин на састанку у Кремљу са градоначелником престонице Сергејем Собјањином.
05. 05. 2025. у 15:49

ЗБОГ ОВОГ ПРЕКРШАЈА ПЛАТИЋЕТЕ 150.000 ДИНАРА: Детаљан списак саобраћајних казни
СЕЗОНА годишњих одмора је на прагу, гужве на путевима биће све веће, као и појачан ризик од саобраћајних незгода, зато је пажња за воланом мора бити појачана.
05. 05. 2025. у 13:47

НОВИ ПРАВАЦ "ОСЛОБАЂА" ЦЕНТАР ГРАДА: Асфалтирани први километри на северној обилазници око Крагујевца, ради се и на петљама
КЉУЧНИ инфраструктурни пројекат у Шумадији, изградња Северне обилазнице око Крагујевца, реализује се без застоја. Влада Србије прогласила га је за пројекат од посебног значаја још 2021. године и део је шире Фискалне стратегије Србије за период до 2027. године.
05. 05. 2025. у 12:38

НЕМА ВИШЕ ГРАДЊЕ БЕЗ ЦЕЛЕ ДОКУМЕНТАЦИЈЕ: При реализацији путних инфраструктурних пројеката мора да буде више планских докумената
НИЈЕДАН пројекат у Србији више не сме нити да се започне, а камоли реализује, без комплетне и планске и техничке документације, поручила је јуче министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Александра Софронијевић. Када је реч о градњи и роковима, она је истакла да је генерални циљ министарства да се не дају брза, него квалитетна решења.
05. 05. 2025. у 12:34

УЛАГАЊА У ПОНУДУ ДОВОДЕ НОВЕ ГОСТЕ: У Војводини све више рачунају на туризам као област која значајно јача привредни развој покрајине
КОЛИКИ је допринос туризма укупном привредном развоју Војводине и у креирању опште слике наше покрајине за домаће и стране госте, вероватно најбоље показују подаци о броју посета и остварених ноћења, али и конкретни потези надлежних органа и институција који доприносе унапређењу те веома важне делатности.
05. 05. 2025. у 12:29
Коментари (13)