ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКУ: У новембру цене мирне, месечна инфлација на нули
ЦЕНЕ у Србији су у новембру мировале. Подаци Завода за статистику показују да су је инфлација на месечном нивоу - једнака нули. За годину дана ценовници су већи за 1,7 одсто.
Новости
Потрошачке цене су у новембру, у односу на децембар 2019.године, повећане у просеку за 1,2 посто.
У новембру су на месечном нивоу поскупели одећа и обућа за 0,8 одсто, затим стан, вода, електрична енергија, гас и друга горива, комуникације и здравство за по 0,2, те храна и безалкохолна пића, намештај, покућство и текуће одржавање стана за по 0,1 проценат.
Пад цена је забележен у групи транспорт за 0,6 посто.
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)