СТИЖЕ ПО 30.000 ДИНАРА: Објављен списак фирми које имају право на још један минималац
ПОРЕСКА управа објавила је списак предузећа која су остварила право на још један минималац, за запослене у најугроженијим делатностима.
Фото Д. Миловановић
Како је најављено крајем прошле недеље, у року од десет дана требало би да буде исплаћена још једна минимална зарада, која тренутно износи око 30.000 динара. У питању је секторска подршка за 72.500 запослених у туристичким агенцијама, рентакар фирмама, угоститељству и хотелијерству.
Реч је о бесповратним средствима у складу са Уредбом о утврђивању Програма распореда и коришћења субвенција за подршку раду угоститељске и туристичке привреде због потешкоћа у пословању проузрокованих епидемијом болести ковид-19 изазване вирусом САРС-КоВ-2.
Подсетимо, из Владе су недавно усвојили ову уредбу и саопштили да је издвојено 1,98 милијарди динара за исплату још једне минималне зараде за запослене у угоститељству, хотелијерству, туристичким и рент-а-кар агенцијама, пренела је еКапија.
На минималац, иначе, имају право радници који су пријављени и који не раде на црно. Новац ће бити уплаћен онима који имају уговор о раду, уговор на одређено или на неодређено време.
Списак предузећа која имају право на још један минималац можете погледати на сајту Министарства финансија.
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (1)