МИХАЈЛОВИЋКА СА МУРАТОВИМ: Разговор о измени међудржавног гасног споразума са Русијом

Танјуг

23. 11. 2020. у 15:41

ИЗМЕНЕ међудржавног споразума са Русијом, који истиче следеће године, а чиме је и формирано предузеће "Југоросгас", била је главна тема данашњег састанка министарке рударства и енергетике Зоране Михајловић са представницима те фирме.

МИХАЈЛОВИЋКА СА МУРАТОВИМ: Разговор о измени међудржавног гасног споразума са Русијом

Фото Н. Фифић

Како је саопштено из Министарства, изменама споразума из 1996. године требало би да се реши питање сертификације ћерке-фирме „Југоросгаса“ - „Југоросгас-транспорта“ као независног оператора транспорта гаса у Србији, чиме ће се решити дугодишњи наслеђени проблем у овој области.

Агенција за енергетику половином прошле године одузела је сертификат овој фирми који је издат условно 2017. године с обзиром на то да у међувремену нису испуњени услови из Закона о енергетици који је усклађен са директивама ЕУ у области енергетике.

Рад на изменама споразума требало да би да укључи и иницијативу за наставак изградње мреже гасовода на југу Србије изградњом гасне интерконекције са Македонијом, наводи се у саопштењу.

Министарка је нагласила да је гасни сектор важан и за енергетску безбедност Србије, као и за развој енергетског сектора.

Посебно је истакла значај подршке амбасаде Руске Федерације на пројектима изградње транспортне и енергетске инфраструктуре.

Генерални директор „Југоросгаса“ Алексеј Муратов рекао је да је ова компанија у потпуности отворена за сарадњу са Министарством и спремна на заједнички рад на бољем и ефикаснијем решавању свих питања, саопштило је Министарство.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита

ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.

18. 12. 2025. у 16:38

СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.

17. 12. 2025. у 13:13

Коментари (0)

СКАНДАЛ! Хрватска банка кажњена са 1.5 милиона €: Апликацијом ПРЕНОСИЛИ и ЧУВАЛИ све што је инсталирано на мобилним телефонима корисника