ПРЕГОВОРИ ПОСЛОДАВАЦА И СИНДИКАТА: Без договора о минималцу

НЕМА договора о повећању минималне цене рада. Послодавци, синдикати и Влада нису успели јуче да се сагласе о проценту повећања за 2021. годину, јер су сви остали при својим ранијим ставовима - рекао је Зоран Ристић, економски саветник Уједињених гранских синдиката "Независност".

ПРЕГОВОРИ ПОСЛОДАВАЦА И СИНДИКАТА: Без договора о минималцу

Илустрација / Новости

Представници Министарства финансија задржали су ранији предлог да најнижи износ буде повећан од четири до шест одсто.

- Послодавци су пристали да минималац може да иде горе и за 10 одсто, уз услов да се неопорезиви део зараде са 16.000 повећа на 19.000 динара - рекао је Ристић.

С друге стране, синдикати су остали при ставу да минимална месечна зарада мора да буде довољна за минималну корпу намирница која кошта 37.500 динара, што значи повећање од око 25 одсто.

- Синдикати сматрају да ће се тако тврдим ставом представника Владе, упркос договору од пре две године да се минималац наредне године, за коју се сада утврђује, изједначи са вредношћу минималне потрошачке корпе, појачати одлив квалитетне радне снаге - нагласио је Ристић.

Нова седница Социјално-економског савета заказана је за 14. септембар. Према Закону о раду, уколико социјални партнери не постигну договор до 15. септембра, одлуку о минималној цени рада доноси Влада.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (6)

БРАЗИЛ НЕ СМЕ ДА ПОТЦЕНИ ЈАПАН! Самураји су већ показали да знају како се побеђује селесао