НЕДИМОВИЋ: 1,9 до 2 милиона тона пшенице за извоз
МИНИСТАР пољопривреде Бранислав Недимовић изјавио је да очекује 1,9 до два милиона тона пшенице за извоз, када Србија задовољи своје потребе.
Фото: Н. Фифић
- Ове године пољопривреда ће бити добар генератор раста БДП-а и смањења последица коронавируса - рекао је Недимовић за ТВ Прва.
Према његовим речима, кукуруз и соја чекају жетву, а жетва сунцокрета је на неколико парцела Баната и Срема је почела.
Говорећи о противградној заштити, Недимовић је истакао да не постоји нигде потпуна противградна заштита већ је она на око 50, 60 одсто.
Зато се, како је рекао, гради аутоматски противградни систем, "који је доста прецизнији".
Недимовић је указао да заједно са противградним системом мора да иде систем осигурања.
Препоручујемо
НЕДИМОВИЋ О САСТАВУ ВЛАДЕ: Селектор бира тим - ми играчи смо ту да трчимо
02. 08. 2020. у 10:33
ОТАЦ И СИН НА РЕСПИТАРОРУ, БОРЕ СЕ ЗА ЖИВОТ: Епидемиолошка ситуација у Сремском округу
13. 07. 2020. у 17:09
РОБОТИ НА 20 ФАРМИ: Мењају људе за мужу говеда, премије за млеко по квалитету
07. 08. 2020. у 23:21
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (2)