ПАЛА ЦЕНА НАФТЕ: Вирус корона није једини разлог, већ и сукоб који дрма планету
ЦЕНЕ нафте су данас у паду, јер су се инвеститори окренули улагањима у сигурну имовину због раста случајева инфекција корона вирусом у свети и напетости између Сједињених Држава и Кине.
Фото: Депозит
Северноморска нафта “брент” пала је за 20 центи или 0,5 посто, на 43,14 долара за барел на трговању у 10,00 часова по средњоевропском времену, док је цена америчке ЊТИ нафте ослабила за 14 центи или 0,4 процента, на 41,15 долара за барел.
Ипак, “брент” је и даље на путу да јул оконча с добитком вредности четврти месец заредом, док би за ЊТИ ово могао да буде трећи узастопни месец раста захваљујући невиђеном смањења испорука из чланица Организације земаља извозница нафте (ОПЕК) и њених савезника, укључујући Русију, што се позитивно одразило на цене “црног злата”.
Производња је такође пала у Сједињеним Државама.
Потражња за нафтом се опоравља након што је на почетку другог квартала дотакла дно, мада је опоравак неравномеран јер продужетка мера затварања у неким регионима Сједињених Држава и другим деловима света ограничава потрошњу.
Инвеститори такође настоје да сагледају евентуалне последице урагана Хана који је током викенда погодио обалу Тексаса. Произвођачи и прерађивачи нафте су саопштили да не очекују последице од урагана на пословање.
Танјуг
Препоручујемо
ШЕСТ СКРИВЕНИХ СИМПТОМА КОРОНЕ: Јављали су се уз грозницу, недостатак мириса и кашаљ
27. 07. 2020. у 15:27
КРИЗНИ ШТАБ О СТАЊУ ЕПИДЕМИЈЕ: Налазимо се у преломном тренутку, треба да смогнемо снаге да се придржавамо мера (ВИДЕО)
27. 07. 2020. у 15:07 >> 15:47
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (1)