META УВОДИ НОВЕ ОПЦИЈЕ: Фејсбук, Инстаграм и Воцап добијају премијум претплате
АМЕРИЧКА технолошка компанија Мета покренула је тестирање премијум претплате на своје кључне платформе Инстаграм, Фејсбук и Воцап које би корисницима омогућиле приступ ексклузивним функцијама и унапређеним АИ алатима.
Фото: Твитер
Компанија наводи да ће основне функције остати бесплатне, док ће премијум пакет донети додатне опције за креативност, продуктивност и већу контролу над дељењем садржаја, преноси Тех кранч.
Мета планира да у наредним месецима понуди различите претплате за сваку апликацију, уз специфичне функције и пакете. Фирма из Менло Парка наглашава да није везана за једну стратегију, већ ће тестирати више модела и комбинација, у зависности од апликације и корисничких потреба.
У оквиру нових претплата, Мета жели да прошири употребу АИ агента Манус, који је недавно купила за око две милијарде долара.
Манус ће бити интегрисан у производе фирме Мета, док ће се паралелно наставити и продаја засебног сервиса Манус за пословне кориснике. Мета разматра и увођење претплате за АИ функције као што је "вајбс", алат за генерисање кратких АИ видеа.
"Вајбс" је до сада била бесплатна функција, али Мета сада уводи модел где ће основне опције надаље бити доступне, док ће напреднији алати бити доступни само претплатницима.
За сада није познато које ће тачно премијум функције добити Фејсбук и Воцап, док се за Инстаграм помињу опције попут креирања неограничених листа публике, као и могућност да се анонимно погледа нечији "стори".
Мета очекује да ће нове претплате донети додатне приходе, док истовремено наводи да ће пратити повратне информације од корисника и на основу реакција прилагодити понуду.
Препоручујемо
ДОСТА ВАМ ЈЕ ВЕШТАЧКЕ ИНТЕЛИГЕНЦИЈЕ: Ево како можете да је се решите
04. 10. 2025. у 23:11
"ДО 2030. НЕСТАЋЕ МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ": Закерберг предвиђа шта ће их заменити
18. 09. 2025. у 16:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)