ПУТИНОВ САВЕТНИК "БОЦКА" ЕУ: Европо, да ли ти сада недостаје "Северни ток"?
СПЕЦИЈАЛНИ изасланик руског председника за инвестиције и економску сарадњу са иностранством Кирил Дмитријев запитао се, поводом извештаја о расту увоза гаса у Европску унију из Сједињених Држава, да ли блоку недостаје "Северни ток".
Фото АП
-Хм, дакле, одустајање од руског гаса учинило је ЕУ "стратешки рањивом"? Ко унутар ЕУ сноси одговорност за овакву самостално створену стратешку рањивост? Не устручавајте се да објавите испод цитате Урсуле и њеног талентованог тима о руском гасу. Да ли вам сада недостаје "Северни ток"?, написао је Дмитријев на друштвеној мрежи Икс.
Његов коментар односио се на објаву "Политика" у којој се наводи да се Европска унија спрема да до краја деценије готово половину свог гаса увози из САД, што ће створити озбиљну стратешку рањивост за блок, будући да су односи са Вашингтоном, како се наводи, достигли историјски минимум.
Свету су потребни лидери који ће одустати од опасних наратива бившег америчког председника Џозефа Бајдена, изјавио је раније данас Дмитријев.
Подсетимо, Трамп је земљама које су послале војнике на Гренланд запретио додатним царинама од 10 одсто почев од 1. фебруара и додао да ће порасти на 25 одсто ако се питање америчке куповине Гренланда не реши до 1. јуна.
Европска унија разматра наметање царина на америчку робу вредну 93 милијарде евра, као и посебан механизам одбране као одмазду за царине које је најавио председник САД Доналд Трамп, пренео је "Блумберг" позивајући се на анонимне дипломатске изворе.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - ПАТРОЛА СА ПУТНИЦИМА, НА БРЗОЈ ПРУЗИ, ОД БЕОГРАДА ДО СУБОТИЦЕ: "Вожња делује готово неприметно"
Препоручујемо
АЗЕРБЕЈЏАНСКИ СОЦАР: Почели смо са испорукама природног гаса у Немачку и Аустрију
16. 01. 2026. у 17:11
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)