ТАЈНО МЕСТО У ЕВРОПИ: Ево где богаташи складиште новац!
ШВАЈЦАРСКЕ приватне банке проширују своје тимове усмерене на Азију након наглог пораста препорука и упита из регије током протекле две године.
Фото: Unsplash
Банкари су рекли да азијске породичне компаније и ултрабогати појединци све више пребацују свој новац у Швајцарску, тражећи директне везе и уточиште за имовину, укључујући физичко злато у трезорима.
- Клијенти желе да њихова улагања буду легално књижена и држана у Швајцарској чак и ако живе и раде негде другде - рекли су банкари.
Швајцарска је задржала позицију водећег светског финансијског уточишта упркос годинама предвиђања да ће ерозија банкарске тајне и међународни притисак на офшоре финансије умањити њен статус.
Земља је остала главно средиште за офшоре богатство у 2024. години, са 2,74 билиона долара имовине под управљањем, према Бостон Цонсултинг Гроуп (БЦГ).
Супарничка средишта, укључујући Хонг Конг, Сингапур и Дубаи, расту брже последњих година.
Хонг Конг је прошле године имао 2,65 билиона долара имовине под управљањем, према БЦГ-у, док је Сингапур имао 1,92 билиона долара.
Но, два азијска средишта постала су витална ловишта за швајцарске приватне банке, служећи као брзорастући извори нових клијената, а многа имовина на крају се враћа у Швајцарску.
Број депозита становника Хонг Конга и Сингапура нагло је порастао последњих година, према подацима БИС-а и СНБ-а.
(СЕЕбиз)
БОНУС ВИДЕО:
Овако изгледа ЕXАТЛОН камп
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ОВДЕ ЈЕ СКИЈАЊЕ ПОТПУНО БЕСПЛАТНО: Заборавите на луксузна скијалишта и папрене цене
20. 12. 2025. у 15:02
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
"ЖЕЛИМ ОСВЕТУ": Путин издао наредбу - нека почне одмазда
Велики број мртвих у нападу који једна страна назива "терористичким актом", а друга "легитимним циљем".
23. 05. 2026. у 19:33
Коментари (0)