САМСУНГ НАЈАВИО ОГРОМНУ ИНВЕСТИЦИЈУ: Улажу 310 милијарди долара
ЈУЖНОКОРЕЈСКИ конгломерат Самсунг представио је данас план инвестиције вредне 310 милијарди долара у наредних пет година, углавном у технологију која покреће вештачку интелигенцију, са циљем да задовољи растућу потражњу.
Unsplash
Јужнокорејски конгломерат Самсунг представио је данас план инвестиције вредне 310 милијарди долара у наредних пет година, углавном у технологију која покреће вештачку интелигенцију, са циљем да задовољи растућу потражњу.
Водећи произвођач ове пословне групе, Самсунг Електроникс, већ је један од водећих светских произвођача меморијских чипова и обезбеђује кључне компоненте за индустрију вештачке интелигенције и инфраструктуру на коју се она ослања, преноси портал Франце24.
- Петогодишњи инвестициони пакет укључује планове за изградњу новог погона за полупроводнике, Пјонгтек Фабрика 5, дизајнираног да задовољи потребе потражње за меморијским чиповима - наводи се у саопштењу Самсунга.
Када буде радила пуним капацитетом очекује се да ће фабрика Пјонгтек играти још већу стратешку улогу и у глобалном ланцу снабдевања полупроводницима и у домац́ем екосистему чипова Јужне Кореје, саопштила је компанија.
Бум вештачке интелигенције донео је велики подстицај компанијама Самсунг Елецтроницс и СК хyниx, чији су меморијски чипови високих перформанси постали неопходни за рачунарство засновано на вештачкој интелигенцији.
Самсунг Елецтроницс је објавио да је профит компаније у трећем кварталу порастао за више од 30 процената у односу на исти период прошле године захваљујући потражњи коју покреће вештачка интелигенција.
(Танјуг)
Препоручујемо
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ТАЈНИ ДОГОВОРИ ИЗ 80их: Како су САД наоружавале Техеран, Регана умало коштало фотеље, умешан државни врх - афера Иран-Контра (ФОТО)
ОЛИВЕР Норт је амерички политички коментатор и пензионисани пуковник Корпуса америчких маринаца који сваком својом појавом подсети на контроверзе које се вежу за његово име.
09. 04. 2026. у 12:33
Коментари (0)