УСКОРО ВОЗОМ ОД БЕОГРАДА ДО БЕЧА: Вожња ће трајати нешто више од шест сати!

Марија Стевановић
Марија Стевановић

10. 11. 2025. у 13:10

У ТОКУ су преговори на успостављању железничке линије Београд - Будимпешта - Беч, потврђено је данас Танјугу у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.

УСКОРО ВОЗОМ ОД БЕОГРАДА ДО БЕЧА: Вожња ће трајати нешто више од шест сати!

фото:промо

Мађарске железнице (МАВ) су најавиле да ће у току наредне године, поред повезивања Београда и Будимпеште брзом пругом, омогућити и везу главног града Србије са Бечом.

Путовање возом између Београда и Беча трајало би нешто више од шест часова, што је за око три сата мање од путовања аутобусом.

Путнички возови почели су почетком октобра да редовно саобраћају новом брзом пругом на релацији Београд - Суботица.

На наведеној релацији организован је саобраћај „Интер Цитy“ (СОКО) и „Интер Регио“ путничких возова, који саобраћају брзином од 200 километара на час.

Брза пруга Нови Сад - Суботица свечано је отворена 3. октобра у присуству председника Србије Александра Вучића, а отварање брзе пруге од Будимпеште до границе са Србијом најављено је за почетак марта.

Изградња ове деонице почела је у новембру 2021. године, а пруга је дуга око 108,1 километар.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

🚨 Насилничка вожња у Панчеву! Ауди јурио 191 км/х тамо где је дозвољено 80!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ЕВРОЛИГА: Померен меч Барселона - Црвена звезда