МАЛИ: Очекујем да буџет за 2026. буде на седници Скупштине крајем новембра

В. Н.

01. 10. 2025. у 12:05

МИНИСТАР финансија Синиша Мали изјавио је данас да се две и по недеље ради на припреми буџета за следећу годину и да очекује да предлог на Влади Србије буде усвојен прве недеље новембра, а да се на дневном реду Скупштине Србије нађе последње недеље новембра.

МАЛИ: Очекујем да буџет за 2026. буде на седници Скупштине крајем новембра

FOTO TANJUG/MILOŠ MILIVOJEVIĆ

Он је на представљању првог буџетског портала, односно нове платформе која ће грађанима приближити процес припреме буџета, рекао да се нови буџет припрема у тешким условима а да нова платформа већ може да се користи.

- Ово је платформа која по први пут омогућава грађанима да дају своје предлоге и да на тај начин учествују у креирању буџета - рекао је он и додао да на овај начин транспарентност у управљању јавним финансијама више није само фраза већ темељ доброг управљања и демократије.

Као веома важно навео је то да је у буџетски портал интегрисан иновативни алат а то је дигитални асистент заснован на вештачкој интелигенцији.

Према његовим речима, ово је први пут да се у припрему укључује вештачка интелигенција а дигитални асистент ће грађанима помоћи у сналажењу на сајту и разумевању буџетских податакаб Платформа се налази на страници budzet.mfin.gov.rs.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорт

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

Коментари (20)

КРАЈ: З1 укида емитовање усташке емисије Бујица