300 МИЛИОНА ЕЛЕКТРОНСКИХ ФАКТУРА ПРОШЛО КРОЗ СИСТЕМ Е-ФАКТУРА Мали: "Са реформама настављамо и у наредном периоду"
ЧАК 300 милиона електронских фактура је до данас прошло кроз систем е-фактура, од почетка његове примене пре три године, у мају 2022. године, рекао је путем друштвене мреже Инстаграм министар финансија Синиша Мали.
Фото: Printscreen
- Чак 300 милиона електронских фактура је до данас прошло кроз систем е-фактура, од почетка његове примене пре три године, у мају 2022. У систему се тренутно налази 10.843 корисника јавних средстава и 248.903 привредних субјеката.
Увођење система е-фактура представља важну структурну реформу, која је допринела побољшању привредног амбијента у Србији, и уз нови систем е-фискализације, одлучној борби против сиве економије.
Коришћење система е-фактура је бесплатно, а бенефити које тај систем доноси су заиста бројни. Примена система е-фактура, између осталог, доводи до убрзања процеса рада и пословања, и обезбеђује већу правну сигурност свим пословним субјектима када је реч о достављању и примању фактура, као и њихово боље чување.
Са реформама настављамо и у наредном периоду. Већ смо усвојили Закон о е-отпремницама, и поставили систем на демо окружење у фебруару ове године. Са фазном применом система е-отпремница креће се од јануара 2026. године, када ће за превоз акцизне робе и испоруку добара ка јавном сектору бити обавезно коришћење система е-отпремница. Увођење система е-отпремница довешће до убрзања и олакшавања административних процедура и логистике у привреди, уз ефикаснији инспекцијски надзор - рекао је.
Препоручујемо
МАЛИ ЗА "НОВОСТИ" У НИШУ: Ово је слика и прилика сложне и јединствене Србије (ВИДЕО)
17. 05. 2025. у 15:53
УСА ТОДАY О СРБИЈИ КАО ЕКОНОМСКОЈ СИЛИ БАЛКАНА: Амерички лист о привреди наше земље
16. 05. 2025. у 15:40
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
АЦА УДАРИО НА НЕДУ: Родила се у ТРИ града - она је медицински феномен!
ПЕВАЧ Аца Лукас поново је изазвао велику пажњу јавности када је гостовао у подкасту „Б-13“ код македонског шоумена Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13, и жестоко критиковао певачицу Неду Украден. У свом препознатљивом стилу, без длаке на језику, Лукас је коментарисао, како тврди, „вишеструки идентитет“ своје колегинице.
04. 11. 2025. у 12:33
Коментари (0)