ЦЕНЕ МЛАДИХ КРОМПИРИЋА ПРЕД ВАСКРС: Скуп почетак сезоне - ево колико сада коштају
МЛАДИ кромпирићи су проверена опција за оброк јер су укусни како год да их спремите. Управо због тога су најтраженија роба на пијаци, а овог пролећа можда и најскупљи.
Д. Новковић
Цене овог поврћа су се кретале и до 1.000 динара по килограму. Сада кошта у просеку око 400 динара.
Сезона слатких младих кромпира је од априла до јула и у том периоду њихова цена варира. Најскупљи су они први на тезгама, односно на почетку сезоне. Тако су крајем марта коштали од око 300 до 800 динара на београдским пијацама.
Тренутно је цена нешто нижа, а осетније појефтињење, како су нам раније рекли продавци, очекује се након Васкрса.
Цене младих кромпира
На популарним зеленим пијацама у престоници, Каленићу и Скадарлији, млади кромпири коштају 600 динара по килограму, наводи се на сајту СТИПС-а. У Смедереву су такође толико, а у Нишу су 500 динара.
У Лесковцу се продају за 400 динара по килограму, а у Лозници су осетно упола јефтинији него у Београду и коштају 350 динара. У Врању је најнижа цена по овој статистици и износи 200 динара.
Супермаркетима имају бројне акције и тако бели кромпир може да се нађе за око 75 до 150 динара.
Водите рачуна приликом куповине
Приликом куповине ове намирнице требало би водити рачуна јер се често продају лажни млади кромпири. Најбоље је да се узимају они који су чврсти, без клица и оштећења.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО: РАДОСТ ДАРИВАЊА И ЗАЈЕДНИШТВА ЗА НАЈМЛАЂЕ: Ево како ће се у цркви у Лешку обележити Васкрс
Препоручујемо
ПРАСИЋИ ПРОДАТИ И ПРЕ ПРАЗНИКА: Уочи Ускрса већа тражња понегде гура цене живе ваге
08. 04. 2025. у 07:00
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)