СМЕШТАЈ ЗА САМО 20 ЕВРА: Богат летњи програм у Црној Гори и чак 74 нове плаже
САМО прошле године Црну Гору је посетило око 449.000 туриста из Србије, што је пораст од неких 11 одсто

Фото: Пиксабеј
Представница Националне туристичке организације Црне Горе Милена Вујачић открила је које су најомиљеније дестинације српских туриста у овој земљи и да ли се за овогодишњу туристичку сезону спремају неки новитети.
– Срби као туристи су изузетно важни за Црну Гору, посебно ако узмемо у обзир близину и културне сличности. То нам говоре и статистички подаци: Само прошле године Црну Гору је посетило око 449.000 туриста из Србије, што је пораст од неких 11 одсто. Оно што нас посебно радује је што не бележимо само раст током летње сезоне, него и током предсезоне и постсезоне – рекла је Вујачићева за ТВ Прва.
*Узми 20% бонуса за ЛИВЕ!
Активирај бонус уз одиграни тикет од 4+ пара, уплатом од 1.000РСД и квотом од 5.00 или више!*
Према њеним речима, туристи из Србије углавном бирају приморје за одмор, а посебно се издвајају Будва, Херцег Нови и Котор.
Навела је и да последњих година, српски туристи су заинтересовани и за север Црне Горе, као и за националне паркове.
*Узми 20% бонуса за ЛИВЕ!
Активирај бонус уз одиграни тикет од 4+ пара, уплатом од 1.000РСД и квотом од 5.00 или више!*
Вујачићева је додала да је за предстојећу летњу сезону у Црној Гори планирано отварање нових хотела, али и нових плажа, чак 74.
Најавила је и богат програм летњих манифестација, карневала, филмских фестивала, концерата и слично.

Foto: Shutterstock
Цене у Црној Гори
Она је открила и да ли има поскупљења и за колико новца може да се нађе смештај у Црној Гори током ове летње сезоне.
– Усред сезоне се у приватним смештајима може да се нађе смештај за 15/20 евра по особи, а у хотелима и од 50 евра по особи. Наравно, то све зависи од близине и категорије смештаја – казала је она.
На Међународном сајму туризма и сајму хотелско-угоститељске опреме Хореца на Београдском сајму наступило је више од 400 излагача из земље и иностранства, а ове две манифестације обишло је више од 32.000 посетилаца, саопштено је са Београдског сајма.
(Курир)
БОНУС ВИДЕО - ДОДЕЉЕНА НАГРАДА "МЕША СЕЛИМОВИЋ": ЈОВИЋЕВА "Брза пошта" књига године

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

БЛОКИРАО ПРОМЕТНУ УЛИЦУ: Кад су видели ко је за воланом, нико није смео ни да приђе! (ВИДЕО)
НЕОДГОВОРНИ возач "хонде" блокирао је недавно улицу испред мумбајског тржног центра Локхандвала, међутим када су остали возачи пришли да га питају га како се то понаша и затраже од њега да склони возило, уследио је прави шок.
31. 07. 2025. у 17:34
Коментари (0)