АКЦИОНАРИ „МАЈКРОСОФТА“: Гласали против улагања у биткоин
АКЦИОНАРИ „Мајкрософта“ гласали су данас против додавања биткоина у биланс стања компаније.
Фото: Танјуг/АП
Ова одлука следи препоруку одбора да се гласа против предлога, наводећи постојећу стратегију компаније да процени разноврсне имовине у које се може инвестирати, укључујући биткоин.
Предлог под називом „Процена улагања у биткоин“ поднео је Национални центар за истраживање јавних политика, конзервативни труст мозгова који се залаже за биткоин као „одличну, ако не и најбољу, заштиту од инфлације“.
Гласање за најбољу криптовалуту био би сигнал за оптимизам акционара за више директних инвестиција и поверење у биткоин. Овим потезом „Мајкрософт“ је могао да се придружио клубу других технолошких фирми, као што су „МикроСтратеџи“ и „Тесла“, које су већ направиле значајна улагања у биткоин, пренео је „Јаху њуз“.
Тренутно „Микро Стратеџи“ држи највећи корпоративни биткоин портфолио, са 402.000 кованица у вредности од око 40 милијарди долара, што представља нешто мање од 2% укупне понуде биткоина.
Међутим, резултат гласања је у складу са ставом суоснивача „Мајкрософта“ Била Гејтса, који је дуго критиковао криптовалуте. Гејтс је изразио забринутост због шпекулативне природе криптовалута и потенцијалних ризика.
Раније овог месеца, биткоин је премашио историјски ниво од 100.000 долара. Ова криптовалута добила је добио подршку и истакнутих светских лидера.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
ЕРИК ТРАМП: Мој отац намерава да учини Америку крипто престоницом света
09. 12. 2024. у 22:06
БИТКОИН НА ИСТОРИЈСКОЈ ПРЕКРЕТНИЦИ: Први пут прешао 100.000 долара
06. 12. 2024. у 00:00
ШВАЈЦАРСКА СЕ ТРАНСФОРМИСАЛА У КРИПТО-НАЦИЈУ: Брунер - Захваљујући иновацијама
22. 11. 2024. у 00:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ
У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.
19. 06. 2026. у 07:02
Коментари (0)