"НАПОКОН ИМАМО ПРАВУ ЖЕЛЕЗНИЦУ... СВАКА ЧАСТ, КАПА ДОЛЕ": Грађани за “Новости” о спајању колосека Нови Сад – Суботица (ВИДЕО)
ЦЕРЕМОНИЈА спајања последњег дела колосека Нови Сад – Суботица на деоници пруге Београд–Будимпешта одржава се у Бачкој Тополи. Тим поводом разговарали смо са мештанима који су у најмању руку одушевљени, и имају само речи хвале.
Фото: М. Шкорић
Један младић нам је испричао како је у периоду док је био средњошколац, од 2006. до 2010, воз од Бачке Тополе до Суботице ишао сат времена, док аутомобилом за исту руту треба двадесетак минута.
- Наравно да нам ово доста значи. И док сам студирао путовао сам у Нови Сад и то је доста времена одузимало... Видео сам како то све функционише јер сам путовао од Новог Сада до Београда. Дакле, неко одавде ће моћи да путује на посао у Нови Сад и обрнуто, неће одузимати пуно времена. Одлична ствар, нема шта - рекао је мештанин.
Један старији мештатин није могао сакрити своје одушевљење.
- Напокон имамо железницу и то праву. До сада је то било све јако лоше, ово стварно изгледа предивно. Свака част... Капа доле и онима који су смислили да се уради и онима који су урадили ово. Заиста... Поштено, фер и коректно - рекао нам је он.
Како су нам још рекли, ово је заиста права ствар за Бачку Тополу и једва чекају да колосек и пруга буду пуштени у функцију.
Препоручујемо
СПОЈЕН ПОСЛЕДЊИ ДЕО КОЛОСЕКА У БАЧКОЈ ТОПОЛИ Вучевић: Од Београда до Суботице стизаће се за 80 минута (ВИДЕО)
25. 04. 2024. у 14:30 >> 15:52
СПОЈЕН ПОСЛЕДЊИ ДЕО КОЛОСЕКА У БАЧКОЈ ТОПОЛИ Вучевић: Од Београда до Суботице стизаће се за 80 минута (ВИДЕО)
25. 04. 2024. у 14:30 >> 15:52
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
СРПКИЊА КОЈА ЈЕ ОЧАРАЛА МУСОЛИНИЈА Одбила италијанско држављанство: "На дну моје душе - Српство"
ТОКОМ изложбе у Риму 1935. године, где је Милена Павловић излагала са италијанским уметницима, Мусолини је препознао њено презиме и застао да је упозна.
05. 11. 2025. у 08:43
Коментари (0)