ПРИМЕНА ЗАКОНА О ПОРЕКЛУ ИМОВИНЕ: Донето једно решење за непријављену имовину, очекују се још три
ДИРЕКТОРКА Пореске управе Драгана Марковић казала је да је до сада донето једно решење по примени Закона о пореклу имовине, али да по овом закону жалба одлаже извршење, па се сада чека да се и период за жалбу заврши.
Фото: М. Анђела
У припреми су још три решења, што ће бити објављено у најскоријем времену.
- Ни у једној земљи где постоји овакав закон решења се не доносе често и брзо - истакла је она.
Додала је да се од јуна прошле године када је именован помоћник за овај сектор кренуло са озбиљним радом и да је прикупљен велики број података и информација, обрађен велики број грађана.
- Инспектори раде тако што се обраћају свим банкама у којима постоје подаци за одређено лице и онда се обраћају катастру и ако се испостави да постоји разлика утврђена законом од 150.000 евра или више између увећања имовине и пријављених прихода, онда се ми се бавимо тим лицима - рекла је Марковић.
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (0)