НАЈВАЖНИЈИ ЦИЉ СУ НОВЕ ФАБРИКЕ И НОВА РАДНА МЕСТА Момировић у Јагодини: Аустрија је битан привредни партнер Србије (ФОТО)
ЕКОНОМСКА политика коју води Влада Републике Србије довела је до тога да је Србија данас апсолутни лидер у овом делу Европе када је реч о приливу страних директних инвестиција које су у 2023. години износиле више од 4,5 милијарди евра, што је раст од 2 одсто у односу на 2022. годину, рекао је министар трговине Томислав Момировић након што је данас у Јагодини отворена нова фабрика компаније Schiebel Antriebstechnik GmbH.

Фото: МУСТ
Обраћајући се поводом отварања фабрике Schiebel Components у индустријској зони у Јагодини, министар Томислав Момировић је подвукао да је подршка приватном сектору приоритет економске политике Владе, а најважнији циљ су нове фабрике и нова радна места.

Фото: МУСТ
- Аустрија је битан привредни партнер Србије – међу петнаест најважнијих партнера у трговини робом, десет најважнијих када говоримо о трговини услугама и трећи највећи партнер у укупним страним инвестицијама. Сви знамо шта значи за једну државу када аустријске компаније у њој отварају своја представништва и производне капацитете, јер осим прихода и нових радних места доносе и нове технологије и знања, иновације и добру пословну праксу. Данас је у Србији активно преко 800 компанија које су основале правна и физичка лица из Аустрије, и за последњих четрнаест година Аустрија је инвестирала у Србији око 3,2 милијарде евра и отворила више од 22 хиљаде радних места - закључио је министар Момировић.

Фото: МУСТ
Препоручујемо

СТРУЧНО УСАВРШАВАЊЕ И РАЗМЕНА ИСКУСТАВА: Зимски сусрети учитеља код Јагодине (ФОТО)
04. 03. 2024. у 13:13

ПОЗНАТ ТЕРМИН ТРАДИЦИОНАЛНОГ ЈАГОДИНСКОГ МАРАТОНА: Пети по реду 14. априла
01. 03. 2024. у 13:55

"НЕЋУ МОЋИ ДА ПРИСУСТВУЈЕМ ДОГАЂАЈИМА" Држава ЕУ забранила Фицу прелет до Москве, траже се алтернативне руте
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо је известио да Естонија није дозволила словачком авиону за Русију да прелети преко њене територије и да се тражи алтернативни пут.
07. 05. 2025. у 21:01

"ТО ЈЕ СКАНДАЛ!" Орбан жестоко ударио на Урсулу фон дер Лајен због Украјине
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан оштро је критиковао председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен на друштвеним мрежама због позива Украјини да убрза приступање Европској унији.
07. 05. 2025. у 15:26

ИНЦИДЕНТ НА ЕВРОВИЗИЈИ: Албански навијачи напали Принца, у групу навијача улетело обезбеђење
ПРЕДСТАВНИК Србије на Евровизији у Базелу, Принц од Врање завршио је прву пробу у Базелу, која је протекла веома бурно
08. 05. 2025. у 16:27
Коментари (0)