"СРБИЈА ИСПУНИЛА СВИХ 40 ПРЕПОРУКА" Мали: То показује да нам је систем транспарентан када је реч о борби против финансијског криминала
ПРЕМА извештају Комитета Савета Европе о борби против финансијског криминала и прања новца, који смо добили у уторак, Србија је испунила свих 40 препорука, изјавио је данас министар финансија Синиша Мали.
Фото: Принтскрин
- Бољи смо од свих земаља у региону и од земаља Европске уније које се граниче са нама. Хрватска и Бугарска су на сивој листи, видећемо како ће проћи Црна Гора. Албанија је тек сада испунила нека очекивања, а Србија је испунила свих 40 препорука - рекао је Мали за ТВ Пинк.
Оценио је да је то за грађане Србије веома важно и да показује да нам је систем транспарентан када је реч о борби против корупције и финансијског криминала.
- То је огроман успех за све нас, јер значи да смо атрактивнији и сигурнији за инвестиције, а то значи нова радна места, нове инвестиције и бољу будућност - закључио је Мали.
БОНУС ВИДЕО: "ОТИСАК" Министар финансија Синиша Мали у подкасту "Новости" о важним економским питањима
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)