ЕМБАРГО НА УКРАЈИНСКО ЖИТО: ЕУ позива Пољску, Мађарску и Словачку да буду конструктивне
ЕВРОПСКА комисија (ЕК) позвала је данас Пољску, Мађарску и Словачку да буду конструктивне након што су најавиле да ће једнострано продужити ембарго на увоз житарица из Украјине упркос одлуци ЕК да ту забрану укине.
Жетва се приводи крају, Фото Д. Дозет
-Свесни смо најава неких држава чланица у вези са унилатералним мерама. Оно што је тренутно важно јесте да све земље раде у духу компромиса и да се конструктивно ангажују, рекла је портпаролка Комисије, преноси Ројтерс.
Пољска, Словачка и Мађарска најавиле су у петак да ће задржати своја ограничења на увоз украјинског жита упркос одлуци ЕК.
-Наш фокус сада је да успоставимо и радимо на новом систему који је управо најављен, рекла је портпаролка Комисије, додајући да ће састанак са представницима свих заинтересованих земаља ЕУ сутра бити прилика да се даље разговара о овом питању.
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА: Високопрецизна снајперска пушка Астарта представљена на форуму Армија-2023
Препоручујемо
КОМАНДАНТ АМЕРИЧКЕ ВОЈСКЕ: Контраофанзива ВСУ неће повратити сву територију
17. 09. 2023. у 20:31
АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ УПОЗОРАВАЈУ: Појавио се нови непријатељ украјинске војске на бојном пољу
17. 09. 2023. у 17:55 >> 17:55
РАТ У УКРАЈИНИ: Зеленски се прерано обрадовао, Руси поново у Клешћејевки; Шолц има услов за преговоре (ФОТО/ВИДЕО)
17. 09. 2023. у 07:07 >> 23:51
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - "На споменику му пише..."
НЕМА већег искушења, нити већег бола него надживети своје дете. И не постоји човек, био он верник или атеиста, који се у тако страшном тренутку неће запитати зашто је Бог то дозволио.
11. 04. 2026. у 11:40
Коментари (0)