САМИ БИРАЈУ ШТА ЋЕ БИТИ ЈЕФТИНИЈЕ: Позиву Министарства трговине да се одрекну дела зараде одазвали се сви највећи трговци у нашој држави

С. Б.

09. 09. 2023. у 07:00

ПОТРОШАЧИ широм Србије од среде на полицама већине продавница могу да пронађу јефтиније производе.

САМИ БИРАЈУ ШТА ЋЕ БИТИ ЈЕФТИНИЈЕ: Позиву Министарства трговине да се одрекну дела зараде одазвали се сви највећи трговци у нашој држави

Фото: Новости

Министарство трговине договорило се јуче са представницима највећих трговинских ланаца и произвођачима да се одрекну дела зараде на по један из 20 категорија производа. У акцији "Боље цене" сваки малопродавац има могућност да у складу са правилима конкуренције одабере који производи унутар категорије ће бити на акцији и по којој цени.

Како смо чули у Министарству трговине, сваки продавац сам одређује цене у складу са законом, те самим тим и колико ће бити умањење цене у односу на редовне. Малопродавци у сарадњи са својом добављачима сами дефинишу који производи ће бити по "бољој цени".

Најрепрезентативније производе јуче је представио и председник Вучић. Он је током обраћања изнео и снижену потрошачку корпу. Сви артикли су били из једног домаћег ланца, па су то и будуће цене баш у његовим трговинама.

- Министра трговине Момировића сам молио да заједничким напорима са произвођачима и трговцима покушамо да урадимо одређене ствари и захвалан сам свима и произвођачима и трговцима и министарству. Реч је о великом појефтињењу цена основних производа.

Позиву Министарства трговине одазвали су се највећи ланци - "Делез", "Меркатор С", ДТЛ, "Лидл", "Универекспорт", ДИС, "Метро", "Арома", "Аман", "Гомекс". Оне заједно имају више од 80 одсто тржишног учешћа.

- Заједничким напорима смо успели да за 20 изузетно важних производа, које користе практично сва домаћинства у нашој земљи, омогућимо цене које ће бити значајно снижене - истакао је Момировић. - Овде је реч о компанијама које су инвестирале више стотина милиона евра у нашу земљу и које запошљавају десетине хиљада људи у Србији. Ове компаније никада нису касниле у измиривању својих обавеза.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања  (ВИДЕО)