ДОБРЕ ВЕСТИ ЗА ТУРСКУ: Почела да ради једна од највећих соларних електрана у Европи
ЈЕДНА од највећих соларних електрана у Европи почела је да ради у Турској.

Фото:СО Лапово
Ова соларна електрана налази се у провинцији Коња (200 километара јужно од Анкаре).
Председник Турске Реџеп Тајип Ердоган истакао је да жели енергетски независну Турску, те да је приликом изградње ове електране откривена и врло квалитетна нафта у пределу Анадолије.
Електрана има више од три милиона соларних панела који би према процени требало да производе три милиона киловат-сати електричне енергије годишње, и да тиме снабде два милиона грађана са струјом, што је уједно велика количина новца уштеђена на фосилним горивима.
Електрана коју је развио "Калyон енергy" вредна је око милијарду долара, а како преносе светски медији, капацитет јој је 1350 мегавата, и очекивано смањење емисије штетних гасова износи један и по милион тона ЦО2.
Уколико би Турска наставила овим темпом са развојем обновљивих извора енергије, постала би кандидат за једно међу десет највећих тржишта у свету, самим тим једно од највећих тржишта ОИЕ у Европи, преноси Енергетски портал.
БОНУС ВИДЕО:ПАКЛЕНО ПРОЛЕЋЕ У СЕВИЉИ: У шпанском граду јуче забележено за ово доба године рекордних 40 степени
Препоручујемо


РУСКИ АМБАСАДОР: Ако НАТО то уради, избиће рат
АКО НАТО обори руски авион, то ће значити војни сукоб, изјавио је амбасадор Русије у Паризу Алексеј Мешков.
25. 09. 2025. у 16:04

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране
РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.
25. 09. 2025. у 16:56

ШОКАНТНИ ДЕТАЉИ УБИСТВА ХРВАТСКОГ ПОЛИТИЧАРА Закуцали се у њега колима, па га изрешетали - смрт насред пута и тројица ухапшених (ВИДЕО)
"УСЛЕДИЛА је брза интервенција полиције током које је пронађен 33-годишњак, након чега су ухваћене још две особе."
24. 09. 2025. у 13:56
Коментари (0)