УВОДЕ РАДНУ НЕДЕЉУ ОД ЧЕТИРИ ДАНА: Немачки гигант омогућио радницима да бирају да ли ће радити 4 или 5 дана
ПОЗНАТИ немачки произвођач одеће „Гери Вебер“ убудуће ће пустити своје запослене да одлуче да ли желе да раде четири или пет дана у недељи.
Фото Shutterstock
-Храброст и поверење су увек добри, то је моје уверење, рекла је шефица компаније, Ангелика Шиндлер-Обенхаус за дневник Билд.
-Овај систем је користан и за компаније и запослене – они имају различите потребе. Потребе које се могу променити, у зависности од животне ситуације, додаје он
Што су општи услови послодавца флексибилнији, то боље „можемо да изађемо у сусрет различитим потребама“.
-Својим запосленима дајемо аутономију и личну одговорност. Они то доживљавају као поштовање, а то доводи до високог нивоа мотивације и високог нивоа лојалности, објашњава Шиндлер-Обенхаус.
„Гери Вебер“ такође жели да буде атрактиван послодавац за будуће запослене:
-Видимо велике могућности да привучемо људе у каријеру коју још нисмо остварили нити смо могли да инспиришемо, наводи шефица.
Иначе, Велика Британија је кренула са истим пилот пројектом, а овај модел показао се као врло успешан и на Исланду.
sputnikportal.rs
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ШОЛЦ И МАКРОН СЕ СВАЂАЈУ И ПРЕТЕ БАЈДЕНУ: Како је поремећено јединство Запада?
05. 11. 2022. у 22:18
КИНА КУПУЈЕ 140 „ЕРБАСОВИХ“ АВИОНА: Ефекат “Шолц” по европску економију
05. 11. 2022. у 22:04
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)