НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ ИЗ ТУРСКЕ: Америка дала гаранције у вези са извозом руских прехрамбених производа
ТУРСКА је добила гаранције од Сједињених Америчких Држава у вези с изласком руских прехрамбених производа на светско тржиште и позвала је Вашингтон да то објави, изјавио је портпарол председника Турске Ибрахим Калин.
Фото АП
- У разговорима с америчким партнерима добили смо гаранције да неће бити препрека за излазак руских прехрамбених производа на тржиште, предложили смо им да то објаве како се више не би постављала питања о томе - рекао је Калин у интервјуу за телевизијски канал „Хабер“.
Према његовим речима, Турска није добила прецизан одговор од Москве у вези с продужавањем важења „прехрамбеног споразума“.
- Турска и Уједињене нације настављају контакте с Русијом у вези с тим питањем, за нас би било идеално да се споразум продужи за шест месеци или годину дана - рекао је Калин.
Портпарол Кремља Дмитриј Песков рекао је да ће одлуке у вези с „прехрамбеним споразумом“ бити донете на основу резултата преговора представника Русије и УН.
У понедељак су се у Москви састали заменик министра одбране Русије генерал-пуковник Александар Фомин, и заменик генералног секретара Уједињених нација за хуманитарна питања Мартин Грифитс. Они су након састанка саопштили да рок важења црноморског „прехрамбеног споразума“ може бити продужен само под условом да се потпуно испуне сви ранији договори.
У Истанбулу су 22. јула били потписани споразуми о решавању проблема испорука прехрамбених производа и ђубрива из Украјине и Русије на светско тржиште. Документе су потписали представници Русије, Украјине, Турске и Уједињених нација. Москва, међутим, указује на то да део споразума о извозу руских прехрамбених производа још не функционише. Рок важења споразума истиче 19. новембра.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: Храбар потез Милутина због ког је добио награду "Вечерњих новости"
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПОКОРИЛА ЕВРОПУ: Како је Иво Андрић спасао нашу глумицу - лепотицу трагичне судбине
17. 10. 2022. у 08:25 >> 21:04
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (1)