ЕРДОГАН О ГАСНОМ ХАБУ: "Нема шта да се чека"
ПРЕДСЕДНИК Турске Реџеп Тајип Ердоган изјавио је да су он и руски председник Владимир Путин наложили делегацијама две земље да брзо почну рад на идеји гасног хаба у Турској.

Фото: Танјуг АП
- Нема шта да се чека - рекао је Ердоган.
- Путин и ја смо наложили нашим министарствима енергетике да спроведу заједничко истраживање. Они ће то урадити. Тамо где буде најбоље место, тамо ћемо и успоставити тај хаб. Ми имамо национални хаб, али сада ће то бити међународни центар. Наше две стране ће се позабавити тим питањем и обавестити нас, а онда ћемо учинити следећи корак. Нема потребе да се чека - рекао је Ердоган новинарима у авиону на повратку из Астане где је учествовао на 6. Самиту о сарадњи и изградњи поверења у Азији.
Како је додао, у разговорима са Путином учествовао је и директор „Гаспрома“ Алексеј Милер.
Он је додао да ће Анкара предузети неопходне мере да се осигура безбедност пројекта гасног хаба.
- Наравно, предузећемо све могуће кораке у области безбедности - рекао је турски лидер.
Председник Русије је недавно рекао да би Русија могла да премести изгубљени обим транзита преко „северних токова“ у регион Црног мора, стварањем највећег „гасног хаба“ у Турској ради снабдевања Европе, ако за то буду заинтересовани руски партнери.
- Изгубљени обим транзита преко „северних токова“, који пролазе по дну Балтичког мора, могли бисмо преместити и у регион Црног мора, тако да то постане главна маршрута за испоруке нашег горива и природног гаса у Европу преко Турске, стварањем у Турској највећег гасног хаба за Европу, ако су, наравно, за то заинтересовани наши партнери - најавио је Путин током "Руске енергетске недеље".
Додао је и да га је Путин информисао о техничким детаљима у вези са ситуацијом на Кримском мосту.
- Русија и неке друге земље и даље гаје поверење према Турској када је реч о посредовању у украјинском конфликту. Путин је поделио техничке информације са мном о Кримском мосту. Задовољни смо што поверење према Турској постоји - закључио је Ердоган.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ТРЕНУТАК КАД РАКЕТА ПОГАЂА ЗГРАДУ: Ексклузиван снимак из Белгорода
Препоручујемо

СЛАВИМО ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ: Данас све младе жене треба да ураде исто
14. 10. 2022. у 08:48

ВИДНО (НЕ)РАСПОЛОЖЕНА: Слика са склапања брака Весне Радусиновић пре Миломира Марића (ФОТО)
14. 10. 2022. у 09:10 >> 09:16

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве
НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".
06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!
У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.
06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)