ИСТАНБУЛСКИ МЕХАНИЗАМ НУДИ РЕШЕЊЕ: Могуће отварање три коридора из лука у Одеси за жито
У ОКВИРУ истанбулског механизма Русија, Украјина, Турска и Уједињене нације разматрају могућност отварања три безбедна коридора из лука у Одеси за извоз житарица, рекао је данас за агенцију ТАСС извор у Анкари који је упознат са овим питањем.
Фото: Танјуг/AP Photo
- У првој фази разматра се могућност отварања три безбедна коридора из четири луке у Одеси - навео је извор.
Такође се очекује да ће се покретањем овог квадрилатералног механизма и почетком испорука пољопривредних производа у Турској, цене производа житарица смањити за 20-25 одсто.
Москва је данас била домаћин разговора војних делегација Турске и Русије, које је Анкара назвала позитивним и конструктивним.
Министарство одбране Турске је навело да је одлучено да се наставе консултације између Турске и Русије о извозу украјинског жита.
У блиској будућности планирано је одржавање састанка о проблему извоза жита, уз учешће Турске, Русије, Украјине и УН.
Турски министар одбране Хулуси Акар најавио је прошле недеље успостављање дежурне линије између војних ресора Турске, Русије и Украјине за координацију извоза украјинског жита.
Додао је да у наредним данима очекује напредак у решавању проблема извоза украјинског жита морским путем.
БОНУС ВИДЕО:
МАНЕВРИ БАЛТИЧКЕ ФЛОТЕ: Погледајте вежбе посада на 60 бродова
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАЂАР ИЗАШАО НА БАЛКОН ДА ПОЗДРАВИ НАРОД: Доживео велики шок и непријатност (ВИДЕО)
АКТУЕЛНИ премијер Мађарске Петер Мађар, доживео је велику непријатност приликом обраћања грађанству.
07. 06. 2026. у 12:19
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)