ДЕТАЉНО О ПОВЕЋАЊУ ПЕНЗИЈА: Мали објаснио све о расту примања најстаријих суграђана
МИНИСТАР финансија Синиша Мали обратио се данас након седнице СНС и, говоривши о економским питањима, казао да треба само да вратимо филм три године у назад, када се цео свет затворио и почела велика економска криза.
Foto: Printskrin/TV Pink
- Србија је тада реаговала са 8.8 милијарди, како бисмо спасили нашу привреду и грађане. Дакле, као резултат тога имали смо да наша земља 2020. и 2021. године кумулативно буде земља са највећом стопом раста у Европи. Такав успех, једна мала Србија је то урадила. Онда је почела енергетска криза, па рат у Украјини, и држава је опет преузела терет на себе. Замрзли смо цене основних намирница, контролишемо цене горива. Опет је све држава преузела на себе, а задржали смо стабилност наших јавних финансија - казао је Мали.
Министар финансија је рекао је и да су многе развијеније земље ушле у рецесију.
Фото: П. Милошевић, Н. Скендерија
- Овај тренутак сада, када смо видели да имамо стабилне јавне финансије, и видели изазове са којима се суочавају грађани, рекли смо хајде да видимо шта можемо да урадимо. Ово повећање пензија биће између 18 и 20 одсто. Никада више повећање пензија. Ми ћемо са овим повећањем ићи на 318-320 евра. То је онај циљ који смо зацртали, да просечна пензија буде између 450 и 500 евра - казао је он.
Он је рекао да је разлика у процентима зато што остаје да се види да ли ће повећање бити од 1. октобра или 1. новембра.
- Ако је од 1. октобра онда је 18.2, ако је од 1. новембра онда је 19.1. Дакле то је никада веће повећање пензија.
БОНУС ВИДЕО - "НОВОСТИ" НА СЕКТОРУ ПЕТ ОБИЛАЗНИЦЕ ОКО БЕОГРАДА: Прекосутра свечано отварање
Препоручујемо
ИСТОРИЈСКО ПОВЕЋАЊЕ ПЕНЗИЈА: Брнабић потврдила сјајне вести за најстарије
16. 06. 2022. у 18:13
САД ПРЕДЛАЖУ ЦАРИНЕ: Нове мере за једну врсту робе - Ево о чему је реч!
03. 06. 2026. у 12:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (13)