ВЛАДА ОГРАНИЧИЛА ЦЕНУ ДУГОТРАЈНОГ МЛЕКА: Не сме бити скупље од наведеног износа у наредних 60 дана
ВЛАДА Србије је на јучерашњој седници у циљу заштите стандарда грађана продужила важење Уредбе о ограничењу цена основних животних намирница за наредних 60 дана, а из Министарства трговине наводе да се једна од измена посебно односи на цену дуготрајног млека.

Фото Игор Маринковић
- Изменама Уредбе је прецизирано да максимална малопродајна цена УХТ млека са 2,8 процената млечне масти не сме прелазити 113,99 динара по литру, а која укључује трговачку маржу која максимално може износити 12% - наведено је у саопштењу Министарства трговине.
Подсећа се да ће у наредних 60 дана и цена шећера, брашна тип 400 и тип 500, сунцокретовог уља и свињског бута остати непромењена, што значи да неће прелазити ниво цена тих производа на дан 15. новембар 2021. године.
Тачније, ограничење цена примењује се на шећер кристал у паковању од једног килограма, брашно тип 400 и тип 500 у паковању до пет килограма, укључујући и пет килограма, јестиво сунцокретово уље у паковању од једног литра и свињски бут, прецизира се у саопштењу.
Министарство трговине је, иначе, данас објавило и нове цене горива које ће важити до 6. маја.
Препоручујемо

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (1)