ЦЕНА ЗЛАТА ДОСТИЖЕ МАКСИМУМ: Скоро 2.000 долара за унцу
ЦЕНА злата достиже јутрос петонедељни максимум јер су рат у Европи, повишена инфлација и ризик од рецесије у САД подстакли тражњу инвеститора за имовином која се сматра сигурним уточиштем.
Златне полуге
На спот тржишту цена овог племенитог метала је порасла за 0,17 процената, на 1.991,31 долар за унцу, након што је раније достигла највиши унутардневни ниво од 11. марта, извештава "Блумберг".
У успону су и цене осталих племенитих метала, укључујући паладијум, платину и сребро.
Могућност да Европска унија де факто уведе ембарго на руски гас и претња одређеним ограничењима на испоруке нафте у наредном европском пакету санкција утицали су на поскупљење оба ова енергента.
То утиче на повећање цена свих сировина, подстичући потражњу за златом као заштитом од инфлаторне спирале, напомиње се у информацији.
Препоручујемо
У ПОСЛЕДЊИХ 50 ГОДИНА СЕ НИЈЕ ДЕСИЛО: Немачка у великом проблему - стигло упозорење
18. 04. 2022. у 11:46
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)