ДОМАЋА ХРАНА ЗА СВЕТСКЕ ТРПЕЗЕ: На изложби "Експо 2020 Дубаи" од 12. до 20. фебруара наступају наши привредници
ТОКОМ осме тематске недеље "Пољопривреда и прехрана" светске изложбе "Експо 2020" у Дубаију, од 12. до 20. фебруара наступиће више од 270 привредника из око 140 компанија из Србије.
Фото Приватна архива
Како из Привредне коморе Србије кажу фокус ће бити на иновацијама у пољопривреди, повезивању са партнерима, упознавању искустава и трендова у пољопривредној производњи и преради хране.
Према речима Александра Богуновића, секретара Удружења за биљну производњу и прехрамбену индустрију Привредне коморе Србије, највећи број привредника који стижу из Србије је из области прераде воћа и поврћа, кондиторске индустрије, производње вина и примарне пољопривредне производње. Очекују се важни пословни сусрети са привредницима из Словеније, Пољске, Малте, Либана, Литваније, Мексика, Аустралије, Малезије, Египта, као и многих других држава.
Посебан догађај биће промоција наших винарија и дестилерија дистрибутерским ланцима који заступају тржиште читавог Блиског истока. Привредна делегација Србије посетиће и Гулфуд сајам прехрамбене индустрије који окупља представнике индустрије хране из целог света.
- Србија на "Експоу" 15. фебруара обележава Дан државности. Целодневни програм прославе биће одржан на више локација, а пратиће га бројни културни и бизнис програми, који имају за циљ да представе Србију као земљу креативних стваралаца и снажну инвестициону дестинацију - кажу из ПКС.
- Представиће се најважнији сегменти српске привреде у којима постоји велики потенцијал за привлачење нових инвестиција и реализацију нових пројеката, а то су прехрамбена индустрија и савремене технологије.
700.000 ПОСЕТА НАШЕМ ПАВИЉОНУ
ИЗЛОЖБА "Експо 2020 Дубаи", траје од 1. октобра 2021. до 31. марта 2022, а на њој учествује преко 190 земаља из целог света. Србија се представља под називом "Србија ствара идеје: Инспирисани прошлошћу, обликујемо будућност", а централно место заузима архитектонски упечатљиви павиљон површине 2.000 квадрата, где ће бити организовано око 150 различитих догађаја. Наш павиљон посетили су бројни државни званичници, као и 700.000 посетилаца из целог света.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)