КО ЈЕ ОСВОЈИО МИЛИОН ДИНАРА ЗНАЋЕ СЕ 3. МАРТА: Ово су правила конкурса за име и лого нових брзих возава
КОНКУРС под називом "Пусти инспирацију да те вози", за име и лого новог брзог воза у Србији, трајаће до 21. фебруара, а најбоља идеја биће награђена са милион динара. Победничко решење ће бити проглашено 3. марта.
Фото: Србија воз
На конкурс се могу пријавити домаћа физичка и правна лица, при чему је неопходно испунити све услове који су наведени на сајту www.pustiinspiracijudatevozi.rs.
Нека од правила су да лого и име брзих возова треба да илуструју његове вредности (брзина, јединственост, оригиналност, савременост), име мора бити интегрисано у логотип, достављено решење треба да садржи лого са називом у векторском формату у пдф-у, као и једнобојну варијанту и негатив, а уз назив брзог воза потребна је и спецификација типографије. Учесницима конкурса се препоручује да приликом израде решења користе националне боје Републике Србије. Потребно је доставити и шифре боја (CMYK, RGB и HEX) коришћених за израду решења, као и графички пример апликације на возу на основу фотографија које се могу преузети са сајта конкурса.
Решење мора бити оригинално дело аутора и не сме садржавати делове другог ауторског дела. Такође, не сме на било који начин бити у супротности, односно кршити важеће правне прописе и не сме представљати увреду, дискриминацију или проузроковати непријатност за било кога.
Непотпуне и неодговарајуће пријаве се неће узимати у обзир.
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)