РЕСТРИКЦИЈЕ НА КОСОВУ: У лажној држави најавили двочасовне изостанке струје наредних дана
КОСОВСКА компанија за дистрибуцију енергије КЕДС саопштила је у среду да ће увести рестрикције струје широм земље као резултат ниске домаће производње и високих увозних цена енергије.
Фото Танјуг
У саопштењу, КЕДС је навео да ће два сата нестанка струје утицати на све у наредна 24 сата и да ће трајати до даљег.
- С обзиром на то да се суочавамо са најгором кризом електричне енергије у свету, Оператор преносног система и тржишта – КОСТТ, на основу важећих закона, наложио нам је да почнемо са рестрикцијама електричне енергије - наводи се у саопштењу КЕДС-а.
Косово се ослања на производњу енергије из својих застарелих електрана на угаљ. Да би се изборили са прекидима, многа предузећа и домаћинства широм земље су донела преносне генераторе електричне енергије.
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)