СИМЕНС СРБИЈА ИСПОРУЧУЈЕ ПРВИ ТРАМВАЈ: Из Крагујевца иде за Нирнберг

Танјуг

19. 11. 2021. у 15:30

СИМЕНС Мобилити Србија испоручује први трамвај за град Нирнберг у потпуности произведен у крагујевачкој фабрици, саопштено је данас из те компаније.

СИМЕНС СРБИЈА ИСПОРУЧУЈЕ ПРВИ ТРАМВАЈ: Из Крагујевца иде за Нирнберг

Фото: Принтсцреен

Како наводе, то је први од укупно 12 трамваја који ће се у Србији градити за потребе тог немачког града.

Заједно са метро возовима Г1 које такође испоручује Сименс Мобилити, Авенио трамваји произведени у Шумадији ће такође бити суштински део модернизације јавног градског превоза у који Нирнберг активно улаже.

У саопштењу се наводи да је монтажа тог контигента трамваја почела на лето 2021. године, а производња је у току.

Авенио трамваји засновани су на модуларном приступу проверених система и компоненти који омогућавају прилагођавање потребама купаца, што за Авенио Нирнберг подразумева - дужину возила од 36,9 метара, ширину возила од 2,30 метара, максималну брзину од 70 километара на час и капацитет за смештај 218 путника.

Фабрика у Крагујевцу је почела са производњом компоненти за Сименс Мобилити возила у лето 2018, а 2020. је преузела завршну монтажу и пуштање у рад комплетних шинских возила, тј. Авенио модела трамваја за одабране пројекте.

Нирнберг је трећи град у Европи чије Авенио трамваје испоручује крагујевацка фабрика.

Тренутно Сименс у Србији запошљава више од 850 запослених.

Фабрика такође има инжењерски центар који привлачи врхунске локалне инжењерске таленте, дајући важан допринос производном и инжењерском отиску компаније Сименс Мобилити у Европи, додаје се у саопштењу компаније.

БОНУС ВИДЕО: "ФТ1П" даје одговор, како да оснујете предузеће?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.

27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном

У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".

28. 09. 2025. у 08:33

Коментари (2)

ПРОЛАЗНИЦИ У ШОКУ: Беби Дол ухваћена како пева у Кнез Михаиловој (ВИДЕО)