СРБИЈА ИМА РЕЗЕРВЕ ГАСА! Вучић - Прво обезбедити енергетску сигурност, а онда се у потпуности посветити зеленој агенди
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић у Пожаревцу присуствује церемонији обележавања почетка изградње брзе саобраћајнице Пожаревац – Велико Градиште – Голубац.
Фото АП
Вучић је овом приликом рекао да сматра да је веома важна зелена агенда.
- Људи хоће чист ваздух и чисту пијаћу воду - рекао је председник и додао да је енергетска безбедност од кључног значаја.
Он је рекао да је прво потребно обезбедити енергетску сигурност, топле домове и електричну енергију, а онда се у потпуности посветити зеленој агенди.
Председник је рекао да "није будала да каже да ће избацити угаљ за пет година".
Објаснио је да наши највећи извозници не могу да раде без струје и гаса.
Вучић је рекао да имамо обезбеђене резерве гаса. Председник је рекао да је Кина купила течни гас и угаљ како би гарантовала енергетску безбедност своје земље, а слично је и са рудницима литијума.
БОНУС ВИДЕО - ДАН ПОСЛЕ ПОЖАРА У ВИНЧИ: Ватрогасци на терену - Густ дим се шири насељем
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (18)