ВРАЊЕ ДОБИЈА ДЕПОНИЈУ Уговор Владе и Немачког КфW

ВРАЊЕ добија регионалну санитарну депонију. Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томислав Момировић потписао је финансијске уговоре са Немачком развојном банком КфW како би се остварио пројекат.

ВРАЊЕ ДОБИЈА ДЕПОНИЈУ Уговор Владе и Немачког КфW

Фото: Д.Ристић

Укупна вредност прве фазе овог посла износи 13,3 милиона евра, а почетак изградње регионалног центра за управљање отпадом је планиран за другу половину 2022. године, са планираном роком за завршетак до краја 2024.

- Велика је обавеза свих нас испред Владе Србије да допринесемо и оставимо нешто иза себе, а највише и најважније што можемо да оставимо јесте чиста вода и чисте реке и то нам је апсолутни приоритет - рекао је Момировић. - Ово што сад покрећемо у Врању, желимо да радимо по целој Србији. Захваљујемо се немачкој влади на директној подршци. Град Врање постаје, у еколошком смислу, попут градова у Немачко или у Швајцарској, и то ће бити реалност за две-три године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову