ИМУНИЗОВАНИ ТРЕБА ДА ИМАЈУ БЕНЕФИТЕ: Доктор Кон о кафићима и свадбама, поменуо и утакмице
ЕПИДЕМИОЛОГ и члан Кризног штаба доктор Предраг Кон у јутарњем програм на телевизији "Хепи" говорио је о вакцинацији и и могућем попуштању епидемиолошких мера у наредном периоду.
Фото: Принтсцреен/Пинк
Он је открио шта је кључно за повратак у "нормалан живот" као и да ли би свима који су вакцинисани требало омогућити да иду на утакмице и разна друга окупљања.
- Па видите, што се тиче такве ситуације, да постоји нека позитивна дискриминација, сматрам да треба да имају неке бенефите сви који сузаштићени, они који су вакцинисани, који имају антитела или негативан ПЦР тест. Та идеја већ постоји неко време. Ви не можете о тако нечему да причате ако је вакцинисаних само 10 одсто јер је тада веома озбиљна дискриминација - рекао је др Кон.
Он је истакао да би идеја попуштања мера за вакцинисане свакако била епидемиолошки прихватљива.
- Ја као епидемиолог кажем да је та идеја прихватљива, али не знам колико је друштвено прихватљива. То је нешто што долази на дневни ред и визија је веома блиске будућности. Поставља се питање ко ће то све контролисати и у то се као медицинари не можемо мешати, само могу да кажем да је то све прихватљиво епидемиолошки - рекао је др Кон.
Др Кон се потом осврнуо и на питање организације славља и која је главна препрека за отварање унутрашњих делова угоститељских објеката
- До сада смо радили на заштити оних који су најугроженији, али вирус највише циркулише у узрасту између 20 и 50 година, ми сада треба да се мотивишемо да се грађани овог узраста више вакцинишу. Ми пред собом имамо и даље клизав период. Од Кризног штаба се очекује попуштање мера, а грађани не могу да разумеју да у том случају треба да поштују мере и да обавезно носе маске осим када конзумирају храну и пиће. То је бежање од истине. Да ли неко мисли да ће људи да се понашају другачије у затвореном делу кафића? Не може тако, не могу тако да се одобре свадбе и весеља, да се све то не поштује. Опет се враћамо на питање, ако су сви вакцинисани, ситуација би била другачија - истакао је др Кон.
(Мондо)
Препоручујемо
КОВИД У ФРАНЦУСКОЈ: У недељу се заразило близу 25 хиљада људи, преминуло 145 пацијената
26. 04. 2021. у 00:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (1)