УДАР НА ИНТЕНЗИВНЕ НЕГЕ ЈЕ ПОСЕБНО ЈАК: Доктор Ашанин упозорава да је број пацијената на болничком лечењу забрињавајућ
У ПОСЛЕДЊА 24 сата у Србији је заражено 4.810 људи, а још 37 је преминуло. У болницама се лечи више од 7.500 пацијената, што је бројка која забрињава, а о томе је говорио и проф. др Милика Ашанин, директор Клиничког центра Србије.
Милика Ашанин / Фото Танјуг
- Највећи број пацијената које смо имали у Србији је било у децембру, првих дана децембра, 8.100 пацијената. Сада имамо 7.509. Тај број забрињава, ми смо већ данима у једној озбиљној епидемиолошкој ситуациј, али знамо шта радимо и имамо озбиљан план - казао је за Београдску хронику др Ашанин.
У Клиничком центру Србије у наше две ковид болнице - Инфективна клиника и болница у Батајници - у овом моменту има више од 1.000 болесника.
- Али у протекла три дана се виде цифре које кажу - примили смо око 223 пацијента, а отпустили смо 213. До скоро смо имали ситуацију да је број примљених у односу на број отпуштених био доста већи, али ове бројке су близу, то је ситуација која би могла да укаже да се полако смирује ова ситуација, али далеко од тога да желим да говорим да ова ситуација није крајње озбиљна и нестабилна - рекао је доктор.
Др Ашанин ипак истиче да је број преминулих и пацијената на респираторима забрињавајућ.
- И те како забрињава и повећање броја умрлих и пацијената на респиратору, то су нам најтежи, витално угрожени пацијенти. У Батајници имамо 886 пацијената, Инфективна клиника је такође пуна, препуна је интензивна нега. Посебно нам је јак удар на интензивне неге, то је карактеристика овог таласа - поручио је.
(Телеграф.рс)
Препоручујемо
ЕПИДЕМИЈА У КОЛУБАРСКОМ ОКРУГУ: Нових 125 случајева, највише у Ваљеву - 61
01. 04. 2021. у 17:52
155 СЛУЧАЈЕВА КОВИД-19: Епидемиолошка ситуација у Расинском округу и даље нестабилна
01. 04. 2021. у 17:07
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)