ОБУКА ОПШТИНАРА ЗА КОРИШЋЕЊЕ ЕЛЕКТРОНСКИХ УСЛУГА: Е-управа смањује број шалтера

24. 03. 2021. у 13:55

У циљу припреме за даљу имплементацију услуга еУправе на локалу, представници 14 градова и општина данас су посетили Државни дата центар у Крагујевцу. У наредних седам дана представници и осталих 45 јединица локалне самоуправе покрајине посетиће овај центар.

ОБУКА ОПШТИНАРА ЗА КОРИШЋЕЊЕ ЕЛЕКТРОНСКИХ УСЛУГА: Е-управа смањује број шалтера

Фото П. Милошевић

Начелници и ИТ стручњаци из општинских и градских управа, заједно са представницима Канцеларије за ИТ и еУправу направиће пресек коришћења постојећих услуга, попут еЗУП, еБеба, еВртић, еГрађанин, отворени подаци, планове за развој нових (услуге из поверене надлежности на Порталу еУправа, CRM, електронска писарница) и могућност коришћења националне инфраструктуре еУправе.

Др Михаило Јовановић, директор Канцеларије за ИТ и еУправу је истакао значај Државног дата центра који је отворен и пуштен у пробни рад у децембру прошле године као најсавременији објекат овог типа у региону, намењен чувању података и опреме.

- Јавна, државна управа и локална самоуправа, електронска управа, самим тим грађани и привреда Србије добили су модеран инфраструктурни објекат од непроцењивог значаја за даљи развој електронски услуга и безбедном чувању података грађана и привреде - рекао је Јовановић. - Ово је прва у низу обука јединица локалних самоуправа којом дајемо још један снажан импулс даљем развоју електронске управе на локалу, али и јачању њихових ИТ капацитета, а све у циљу пружања што квалитетнијих услуга електронске управе грађанима.      

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (1)

САСТАНЦИ РУШЕ ИЛИ ГРАДЕ КОМПАНИЈУ: Како управљање конфликтима утиче на продуктивност тима