НИСАМ МОГЛА ДА ДРЖИМ КАШИКУ: Вирусолог др Ана Глигић за "Новости" о својој борби са ковидом 19

ТЕК је пети дан откако је изашла из болнице, после прилично тешке борбе са ковидом 19, а на питање: како сте, вирусолог Ана Глигић (86) као "из топа" одговара - добро сам!

НИСАМ МОГЛА ДА ДРЖИМ КАШИКУ: Вирусолог др Ана Глигић за Новости о својој борби са ковидом 19

Др Ана Глигић

Пуних 13 дана провела је на кисеонику у КБЦ "Др Драгиша Мишовић".

- Било је веома тешко, и мени, и онима који су ме лечили. Стара сам, инфекција вирусом корона код мене је имала другачији ток него код младих, али победила је моја воља - каже др Глигић.

Прве симптоме ковида 19 вирусолошкиња је осетила три дана после ревакцинације. Три PCR теста у три различите установе потврдила су инфекцију вирусом корона.

Вирусолошкиња која нас од почетка пандемије неуморно, предано и стручно едукује како о самом вирусу, тако и о значају вакцинације, не зна тачно како се инфицирала, али има неке претпоставке. То преиспитивање сад никуд не би ни водило и посвећена је томе да се што боље опорави.

- Једино што имам да кажем је мој дубоки наклон и велика захвалност за све који раде у ковид-болницама - прича др Глигић. - То је толика посвеђеност, пожртвовање, исти професионални приступ сваком пацијенту... Сви у КБЦ "Др Драгиша Мишовић" били су изванредни.

Докторка Глигић вакцинисана је кинеском вакцином. Њена прва жеља био је руски "спутњик V", али тад то цепиво још није било препоручено за старије. Тако је др Глигић 4. фебруара заврнула рукав и примила "Синофармову" прву дозу, а 21 дан касније и другу. Али, тад је већ била негде "покупила" вирус.

- Нисам могла да погодим кашиком уста, да нешто поједем, морали су да ме хране - описала је др Глигић.

Обећава нам да ће касније, кад још ојача, детаљније одговорити на питање: како изгледа када се вирус "намерачи" на вируисолога.

- Још је рано - каже. - Морам мало да успорим и припазим.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ПОСЛЕДЊИ СНИМАК МИЛОШЕВИЋА ПРЕ ОДЛАСКА У ХАГ: Запалио цигару у америчкој бази, збијао шале са војницима (ВИДЕО)