ПУНЕ РУКЕ ПОСЛА ЗА КОМУНАЛЦЕ: Због кућних корона журки за викенд излазили на терен више од 70 пута!
НАДЛЕЖНИ су током викенда у Београду имали пуне руке посла када је реч о кућним журкама, а забележено је више од 70 излазака на терен управо због пријава на буку која је допирала са кућних забава.
Фото. П. Митић
Заменик градоначелника Београда Горан Весић рекао је да је за викенд у Београду спроведена контрола 127 угоститељских објеката и 13 хотела.
Како је рекао, написана су четири наређења да се објекат испразни, и написан прекршајни налог против људи који то организују.
Такође, два прекршајна налога је написала Туристичка инспекција, док је 27 казни од по 5.000 динара написано физичким лицима затеченим у тим објектима.
Весић је навео и да су поднете кривичне пријаве тужилаштву против оних који су организовали окупљања и поред забране.
- Имали смо више од 70 излазака на терен када су у питању биле кућне журке. Јасно је да је тога било много више, јер говоримо само о ономе што је пријављено, а не и о ономе што се дешавало по викендицама, где никоме не смета бука, па није ни било пријава - рекао је Весић.
Овог викенда је било много више посла у случајевима где се не може интервенисати, а много мање у угоститељским објектима који нису радили, констатовао је Весић.
Препоручујемо
ПОНОВО У КОВИД СИСТЕМУ: КБЦ "Бежанијска коса" прима пацијенте у тешком стању
22. 03. 2021. у 10:05
"СВЕ ДА БУДЕ ЗАТВОРЕНО НА 14 ДАНА": Доктор Кон упозорава - Систем је на ивици пропасти!
22. 03. 2021. у 09:22
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)