РУЖИЋ И ГОДФРИ ПОТПИСАЛИ СПОРАЗУМ: Научна сардања од медицине до археологије

Љ.Б.

03. 03. 2021. у 14:18

МИНИСТАР просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић и амбасадор САД Ентони Годфри потписали су данас у Идвору Протокол о наставку научно-технолошке сарадње две земље.

РУЖИЋ И ГОДФРИ ПОТПИСАЛИ СПОРАЗУМ: Научна сардања од медицине до археологије

Фото Промо

-У родном Идвору научника, проналазача, професора на Универзитету Колумбија и почасног конзула Србије у САД, нашег и вашег Михајла Пупина ставили смо данас потпис на овај значајан документ који омогућава наставак сарадње наших и америчких научника - рекао је министар Ружић. Он је подсетио да није случајно што је баш данас потписан овај документ јер је 3.марта 1915.  основан Национални саветодавни одбор за аеронаутику, чији је члан био и Пупин, а то је била је претходница Националне ваздухопловне и свемирске администрације – НАСА.

Годфри изјавио је да овај оквирни споразум унапређује сарадњу између научника и академика такође у многим другим областима, од медицине до археологије до науке о клими и шире.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (0)

ХРВАТСКА У НЕВЕРИЦИ: Ево шта су Српкиње урадиле у Дубровнику