РАЗМИШЉА СЕ О ПОПУШТАЊУ МЕРА? Др Кон - "Детаље не могу да износим"
О ПОПУШТАЊУ мера се размишља, али и даље сам врло скептичан и мислим да није реално да се то догоди пре средине фебруара, каже епидемиолог и члан Кризног штаба др Предраг Кон.

Фото: Танјуг
- Попуштање мера јавног окупљана подразумева озбиљно спуштање активности вируса, а ми и даље имамо високу активност вируса - додаје др Предраг Кон.
- На Кризном штабу су већ дати неки критеријуми за попуштање мера, свакако детаље не могу да износим. Раније сам рекао да до средине фебруара није реално причати о попуштању мера, ево ушли смо у фебруар и изгледа да сам био у праву. И даље сам врло скептичан, имамо око четири до пет пута висок интензитет вируса, не дешава се никакво спуштање. Навикли смо да имамо четвророцифрени број оболелих дневно, а то није добро - каже др Кон за ТВ Прва.
Он се осврнуо на вакцинацију у Србији, те истакао да је задовољан, али сматра да је порука јасна како треба да се понашамо након ревакцинације.
- Дакле, ја се јесам вакцинисао и ревакцинисао, и имам имунитет, али и даље носим маску. Порука је јасна: треба да наставимо да се придржавамо мера. То је наша заједнича порука да је вирус још са нама и да је интензитет вируса висока. Задовољан сам вакцинацијом и очекујем да ћемо имати вакцина да наставимо овим темпом - подвлачи др Кон.
Додаје да је тешко рећи колики је проценат колективног имунитета у Србији, али да смо и даље далеко од неопходног колективног имунитета.
- Не можемо да тврдимо колики је тај проценат, јер не знамо колико је укупно људи прележало корону. Свакако, то се сада креће негде између 30 и 40 посто природног имунитета и то расте са вакцинацијом. Треба да вакцинишемо око милион и по људи да би рекли да овакви таласи не могу више да се појављују. То је трипут вше него што смо до сад вакцинисали - исриче епидемиолог.
(Блиц)
Препоручујемо

КАДА ЋЕМО СКИНУТИ МАСКЕ: Др Кон изнео прогнозе - "Далеко смо од колективног имунитета"
01. 02. 2021. у 09:51

ПАЛМА СЕ ВАКЦИНИСАО: Марковић објаснио зашто је примио цепиво, а ево и које је изабрао
01. 02. 2021. у 10:21

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ПОЧИВАЈ У МИРУ": Цукић неутешан - опростио се од истакнутог музичара
ДОМАЋА музичка сцена остала је без Предрага Бате Јаковљевића, истакнутог бубњара и члана неколико значајних домаћих бендова.
20. 09. 2025. у 20:02
Коментари (0)