"СВАКО КО ДОЂЕ ДО ИНТЕНЗИВНЕ НЕГЕ ЈЕ ЖИВОТНО УГРОЖЕН": Директорка ковид болнице у Батајници послала важан апел свим грађанима

ДИРЕКТОРКА ковид болнице у Батајници Татјана Аџић Вукичевић рекла је да је тренутно у болници хоспитализовано 420 пацијената, а од отварања болнице збринуто је укупно око 1.850 болесника.

СВАКО КО ДОЂЕ ДО ИНТЕНЗИВНЕ НЕГЕ ЈЕ ЖИВОТНО УГРОЖЕН: Директорка ковид болнице у Батајници послала важан апел свим грађанима

Фото: Принтскрин

- Радује ме да долази до постепеног пада броја хоспитализованих и сада је око 20 одсто мање него средином децембра када је било највише. Најмлађи пацијент је имао 21 годину, најстарнији 93, просек је 68 година. Тренутно немамо тако младе болеснике. Најмлађи тренутно има 37 година - истакла је Аџић Вукичевић.

Шеф Интензивне неге Дејан Марковић навео је да се у тој јединици тренутно лече 63 болесника, од којих је 26 интубирано.

- Остали су на неком виду подршке неинтензивне механичке венталијације. Свако ко дође до интензивне неге је животно угрожен. Имамо болеснике који су од почетка тамо, више од месец дана - истакао је Марковић.

Директорка болнице рекла је да ковид уништава плућа, те додаје да су клиничке слике тешке и драматичне.

- Више пута су то и моје колеге говориле да некад прође и пар сати и дође до негативног драматичног преокрета у лечењу. У трећем таласу приметно да су уништена плућа, болесници се дуготрајно и мукотрепно лече, лече се кортикостероидима и антитромботском терапијом - рекла је Аџић Вукичевић.

Додала је, такође, да је приметно да људи долазе у добром општем стању, а са уништеним плућима.

Доктор Марковић сматра да се свест грађана о опасности болести подигла и да умиру и млади људи који претходно нису имали хроничне болести.

Указао је да нема времена за одмор, тек мало за предах, истичући да нигде посао није толико напоран и тежак као у ковид систему.

Доктор Марковић и докторка Аџић Вукичевић вакцинисали су се недавно и апеловали на грађане да то учине и они како би се што пре постигао колективни имунитет.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

Светско првенство је подигнуто на виши ниво уз ове бонусе и поклоне