У КРАЉЕВО ДОПРЕМЉЕНЕ МОБИЛНЕ БРАНЕ: Обезбеђена заштита од поплаве

Г.Ћ.

30. 12. 2020. у 13:43

У КРАЉЕВУ ових дана је допремљено и испоручено три, од укупно шест стотина метара мобилних противплавних брана.

У КРАЉЕВО ДОПРЕМЉЕНЕ МОБИЛНЕ БРАНЕ: Обезбеђена заштита од поплаве

Фото Горан Шљивић

Са циљем унапређења система одбране од поплаве на критичним тачкама у сливу Западне Мораве, реализацијом пројкта „ЕУ за Србију отпорну на катастрофе“ који спроводе ЕУ и Канцеларија за јавна улагања Владе Србије, Одељењу Цивилне заштите у Краљеву ових дана је допремљено и испоручено три, од укупно шест стотина метара мобилних противплавних брана.

- Ово је донација ЕУ за послове Цивилне заштите у виду помоћи јединицама локалне самоуправе градова и општина у сливу Западне Мораве. У случају потребе опрему ће заједно користити, а метража ће бити подељена према критичним тачкама како би се ефикасније реаговало - каже Сандра Недељковић, заменица директора Канцеларије за управљање јавним улагањима.

Према њеним речима, ове иниовативне мобилне противплавне бране предвиђене су за евентуална изливања мирнијих водотокова и комплетно су развијене у Србији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

Коментари (0)

ЛЕПИ СУ КАО ГРЕХ: Ово су 5 најзгоднијих хороскопских знакова