ХРВАТСКИ ИСТОРИЧАР ШОКИРАО: У току је крађа српске историје! Ако су Дечани албански, зашто их НАТО чува од њих?

Novosti online

19. 12. 2020. у 16:26

ХРВАТСКИ историчар Горан Шарић рекао је за Српски радио Чикаго да Албанци краду српску историју.

ХРВАТСКИ ИСТОРИЧАР ШОКИРАО: У току је крађа српске историје! Ако су Дечани албански, зашто их НАТО чува од њих?

Фото: Принтскрин Подкаст инкубатор

- На подручју Србије, пре 7.500 година постојала је јединствена цивилизација напреднија него Сумер и Египат у своје време. Албанци то све приписују себи, фигурине ископане у Србији, винчанској култури стављају на омоте својих књига и онда их издају на енглеском језику у Америци. Шаљу своје студенте на америчке универзитете и сутра ће ти студенти тамо предавати и свуда ће се учити историја да је све ово било албанско - рекао је Шарић.

Он је критиковао српске професоре због тога што, како каже, о томе не говоре.

- Не само да се отима најстарија историја, него и Немањићи, Дечани... Ја сам са правом поставио питање: Ако су Дечани албански, зашто их онда НАТО чува од Албанаца? - питао је Шарић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију