ОНЛАЈН ИСПИТИ ЗА САДА НИСУ МОГУЋИ: Расправа о настави и раду факултета у време епидемије, ево шта ће бти са акредитацијама
ФАКУЛТЕТИ су врло брзо и успешно прешли на онлајн наставу услед неповољне епидимолошке ситуације.

Фото Влада РС
Проблем представља организовање испитних рокова јер се испити не могу полагати изван високошколске установе. Осим тога, проблем је и акредитација факултета којима истиче рок за подношење документације.
Ово је речено на онлајн седници Конференције универзитета Србије (КОНУС), а председница овог тела професор др Иванка Поповић, ректорка Универзитета у Београду, рекла је да је потребно направити пилот пројекте за онлајн полагање испита. А када се нађе решење, како је казала, оно ће бити уграђено у закон који ће тада омогућавати полагање испита изван високошколске установе под контролиснаим условима.
- Али, не смемо дозволити да пандемија утиче на квалитет студија - рекла је ректорка Поповић.
Када реч о акредитацијама факултта, професор др Јелена Кочовић, руководилац Националног акредитационог тела (НАТ), указала је на два проблема.
- Многи од оних који су задужени за припремање документације на факултетима су оболели од короне, и друго, ми не знамо до када ћемо моћи да обилазимо високошколске установе јер многи рецензенти одбијају да иду у посете објаснила је Кочовићева.
У ФЕБРУАРУ ИЗМЕНЕ ЗАКОНА
ДРЖАВНА скретарка у Министарству просвете Маријана Дукић Мијатовић рекла је да ће до краја фебруара бити донете измене Закона о високом образовању којима ће бити обухваћено и студентско организовање. Јавна расправа о овом пропису биће одржана крајем децембра и у јануару.
Ректорка Поповић је нагласила да ће бити упућен допис Министарству просвете у ком ће бити предложено продужење рока за акредитацију. Биће, такође, упућен и допис са предлозима шта би олакшало одржавање наставе и динамику полагања испита у доба пандемије.
Препоручујемо

ШТА ЋЕ БИТИ СА ФАКУЛТЕТИМА? Доктор Тиодоровић образложио најновију одлуку Кризног штаба
25. 11. 2020. у 14:57

НЕВЕРОВАТНА ГРЕШКА РУСИЈЕ Зеленски: Москва послала Украјини тела 20 руских војника приликом репатријације
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да се приликом репатријације тела погинулих војника испоставило да су 20 оних које је Русија вратила као украјинске погинуле војнике, у ствари били руски војници, а да је један био страни плац́еник.
21. 06. 2025. у 15:10

МУП ИЗДАО ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ: Одмах позовите овај број
СЕКТОР за ванредне ситуације МУП апелује на грађане да буду савесни при употреби отвореног пламена и, ако примете пожар, да одмах позову ватрогасно-спасилачку јединицу на број телефона 193.
21. 06. 2025. у 15:40

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина
СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.
21. 06. 2025. у 10:39
Коментари (0)